بهترین نرم افزار bpms

مدیرانی که تصمیم به پیاده‌سازی مدیریت فرایند کسب و کار  در سازمان خود دارند با چالش انتخاب بهترین و مناسب ترین نرم افزار مدیریت فرایند مواجه هستند. شناسایی فرایندها، مدلسازی فرایندها، وارد کردن اطلاعات در نرم افزار و …. فعالیت هایی هستند که  زمان و هزینه و نیروی انسانی زیادی را درگیر خواهد کرد. از آنجا که مکانیزه کردن فرایندها و اجرای مدیریت فرایند مستلزم صرف منابع مالی و سازمانی و انسانی بسیاری می باشد، انتخاب نرم افزار مناسب اهمیت ویژه ای دارد. در ادامه به برخی از شاخص های مهم در انتخاب نرم افزارهای مدیریت فرایند پرداخته می شود. بدیهی است هر سازمانی با توجه به میزانی که تمایل به سرمایه گذاری در پیاده سازی مدیریت فرایند دارد  اهمیت هر شاخص در انتخاب آنها متفاوت خواهد بود.

شاخص های مهم در انتخاب نرم افزار :

 

استفاده از تکنولوژي های به روز

اگر یک نرم افزار BPMS حرفه ای و مناسب باشد از تکنولوژی های به روز و پیشرفته استفاده و پشتیبانی خواهد کرد. یکی از مهم ترین آنها زبان مدلسازی BPMN 2.0 است که دارای مجموعه ای از نمادهای گرافیکی برای مدلسازی فرایند می باشد.

 شفاف بودن پایگاه داده

در نرم افزارهای خوب BPMS ، تعداد جداول سیستمی که در پایگاه داده نرم افزار ایجاد می شود خیلی زیاد نبوده و شفاف هستند. از مزیت های شفاف بودن  پایگاه داده تامین اطلاعات مورد نیاز داشبوردهای مدیریتی و هوش تجاری است.

کاربر پسندی در ساخت فرایندها

یکی از معیارهای مهم در انتخاب نرم افزارهای مدیریت فرایند کاربرپسندی و محیط نرم افزار است به گونه ای که بتوان در کوتاه ترین زمان ممکن فرایندها را در نرم افزار ساخته و اجرا کرد.

پشتیبانی از نرم افزار

شاید در نگاه نخست نرم افزارهای خارجی پیشرفته تر و مناسب تر باشند اما از انجا که معمولا به صورت قانونی نمی توان آنها را خرید در نتیجه نمی توان از خدمات پشتیبانی آنها استفاده کرد و این در حالی است که پشتیبانی از نرم افزار در پیاده سازی سیستم مدیریت فرایند مهم و حیاتی است.

امنیت نرم افزار BPMS

شاخص هایی چون واکنش در برابر خطاها، مقاومت در برابر نفوذ و اختلال، هویت سنجی، حفاظت از اطلاعات، پشتیبانی از امضای دیجیتال و … در میزان امنیت نرم افزار BPMS مهم هستند و باید سازوکارهایی برای حفظ امنیت نرم افزار وجود داشته باشد.

گزارش های کامل و پیشرفته

وظیفه اصلی هر نرم افزار ارائه گزارش ها و پایش فرایندهاست. یک نرم افزار مناسب و حرفه ای توانایی ارائه طیف وسیعی از گزارش ها برای انواع نیازها و سلایق گوناگون را دارد.

پاسخگویی به نیازهای آینده

معتبرترین شرکت های ارائه دهنده نرم افزارهای BPMS علاوه بر تامین نیازهای فعلی سازمان ها در پیاده سازی مدیریت فرایندهای کسب وکار با نقشه راه روشنی پاسخگوی نیازهای آتی سازمان ها نیز خواهند بود.

پیاده سازی سریع

از آنجا که اغلب محیط سازمانها و فرایندهای آنها پیچیدگی فراوانی دارند، پیاده سازی سریع و بدون نقص سیستم مدیریت فرایند از اهمیت زیادی برخوردار است.

مشتریان فعال و راضی

اینکه  سایر مشتریان و سازمان ها تاکنون از کدام نرم افزارها استفاده کرده اند نیز می تواند معیاری برای اعتبار و مناسب بودن نرم افزار شرکت مورد نظر باشد.

مواردی که به عنوان معیار انتخاب برای نرم افزار مناسب BPMS به آنها اشاره شد، برخی از مهم ترین معیارها برای انتخاب هستند که به مدیران برای خرید و پیاده سازی نرم افزار مناسب کمک خواهند کرد.

نکته ای که باید در نظر داشت تفاوت های نرم افزارها در قابلیت های اجرا و پیاده سازی آنهاست که باعث شده است برخی از آنها در برخی از موارد دارای نقاط ضعف و در برخی موارد دیگر دارای نقاط قوت باشد. در همین راستا در پست های دیگر به مقایسه بهترین نرم افزار های BPMS خارجی، خرید نرم افزار BPMS و ﻧﮑﺎت ﮐﻠﯿﺪي و ﺣﯿﺎﺗﯽ ﺑﺮاي اﺟﺮاي ﻣﻮﻓﻖ ﭘﺮوژه ﻫﺎي ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻓﺮآﯾﻨﺪﻫﺎي ﮐﺴﺐ و ﮐﺎر نیز پرداخته شده است.

فرم سازمدیریت فرایند هانرم افزار BPMSنرم افزار جریاننرم افزار فرایندنرم افزار مدیریت فرایند ها

بهترین نرم افزار BPMSخرید نرم افزار BPMSسیستم سازیفرم سازگردش کار اتوماتیکمدل سازی فرآیندمدل سازی فرآیند BPMN2مدیریت فرآیند کسب و کارنرم افزار BPMSنرم افزار BPMS ایرانینرم افزار اتوماسیون فرآیندنرم افزار جریاننرم افزار مدیریت فرآیند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *