BPMS

با نرم‌افزار BPMS قبلاً آشنا شدیم. در این مقاله قصد داریم تا 8 ابزار برتر مدیریت فرایند کسب‌وکار (BPMS) در سال 2023  را معرفی کنیم. 8 مورد از بهترین فروشندگان با توجه به بررسی‌های ما در زیر بر اساس حروف الفبا فهرست شده‌اند، اما توجه داشته باشید که این‌ها تنها فروشندگانی نیستند که اگر می‌توانستید هم برای پروژۀ iBPMS خود در نظر بگیرید. زیرا دسترسی به محصولات این فروشندگان برای سازمان‌های ایرانی با توجه به محدودیت‌های موجود امکان‌پذیر نیست. بنابراین پیشنهاد ما استفاده از بهترین نرم‌افزار BPMS ایرانی یعنی نرم‌افزار BPMS جریان است. برای آشنایی بیشتر با BPMS جریان و دریافت مشاوره برای خرید و استقرار BPMS می‌توانید با ما تماس بگیرید. هدف ما از معرفی بهترین نرم‌افزارهای BPMS، شناخت شما از قابلیت‌های یک نرم‌افزار BPM مناسب می‌باشد تا این قابلیت‌ها را برای ارزیابی نرم‌افزار انتخابی خود به کار گیرید.

فروشندگان زیر ابزارهای کامل iBPMS را ارائه می‌دهند که باید در فرایند بررسی و انتخاب شما گنجانده شوند. این لیست به معنای تجزیه‌وتحلیل مقایسه‌ای یا ارزیابی قطعی هیچ فروشنده یا محصولی نیست و فقط از آن به‌عنوان نقطۀ شروع در فرآیند بررسی دقیق خود استفاده کنید.

  1. Aurea Savvion
  2. Bizagi
  3. IBM Blueworks Live
  4. IGrafx
  5. Kissflow
  6. Microsoft
  7. Newgen
  8. Nintex K2

Aurea Savvion

BPMS
نرم‌افزار BPMS

Savvion Business Manager یک پلتفرم iBPMS کم کد و مبتنی بر ابر جامع است که از طراحی مجدد، ساخت، اتوماسیون و استقرار فرایندها پشتیبانی می‌کند.

در Savvion ویژگی Future of Commerce Cloud با هدف کمک به شرکت‌ها در کاهش پیچیدگی عملیاتی و ارائۀ یک تجربۀ خرید ساده و مطلوب به مشتریان ارائه شده است. ابزارهای تحلیلی که بر فعالیت مشتری نظارت می‌کنند برای کمک به شرکت‌ها در یافتن و حفظ مشتریان طراحی شده‌اند.

Business Process Management Studio مبتنی بر مدل Savvion به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا عملیاتشان را تطبیق داده و بینش مدیریت دربارۀ عملیات و مشکلات کسب‌وکار را با یکدیگر ترکیب کنند. این یعنی توانایی تغییر قواعد و منطق کسب‌وکار بدون مداخلۀ فناوری اطلاعات است. برنامه‌های کاربردی را می‌توان با قابلیت‌های RPA نیز تقویت کرد. درمجموع، محصولات Savvion شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا عملیات بک آفیس (سیستم‌های پشتیبانی) خود را با برنامه‌های کاربردی مدرن به‌روزرسانی کنند و درعین‌حال قابلیت‌های سرتاسری (end-to-end) برای گردش کار، هم آهنگی (orchestration) و نظارت را فراهم کنند.

قابلیت‌های کشف فرایند، مدل‌سازی فرایند و قابلیت‌های طراحی مجدد فرایند پلتفرم iBPMS از یک محیط مشارکتی، پشتیبانی می‌کنند. در Savvion ویژگی Future of Work Cloud، ارتباطات بین عملیات سازمان، افراد و مشتریان را تسهیل می‌کند تا به شرکت‌ها در ساخت، یکپارچگی و مدیریت نسل بعدی زیرساخت فناوری اطلاعات کمک کند. همۀ مدل‌ها از طریق یک رویکرد مدل‌سازی با کشیدن و رها کردن (Drag & Drop) بصری ساخته می‌شوند که بخشی از قابلیت کم ‌کد بودن نرم‌افزار است که تولید برنامه‌های کاربردی را جهت‌دهی می‌کند. علاوه بر این، مدیریت داده‌ها با استفادۀ آسان و تجزیه‌وتحلیل‌های پیشرفتۀ عملکردِ در لحظه، بینش‌هایی را در مورد نسخه‌های مختلف طراحی بهبود می‌دهد.

قواعد انعطاف‌پذیر Savvion مسیرهای سناریوی جایگزین فرایندی را ایجاد کرده و اجازه می‌دهد تا مسیر پردازش مناسب را برای موقعیت‌های معین راه‌اندازی کند. این کار اهمیت دارد، زیرا از تغییرات بهبود مستمر به‌عنوان توسعۀ تدریجی عملیات کسب‌وکار پشتیبانی می‌کند. نظارت بر عملکرد داخلی، امکان بهینه‌سازی و تحلیل 7/24 تعاملات مشتری را در سطح جزئیات موردنیاز برای ارتقای بهبود مستمر و تغییر عملیاتی برای دستیابی به اهداف موردنظر فراهم می‌کند.

Bizagi

BPMS
نرم‌افزار BPMS

Bizagi از طریق سه محصول Bizagi Modeler، Bizagi Studio و Bizagi Automation، طراحی مجدد پیشرفتۀ فرایند و تولید سیستم‌های کاربردی خودکار کم کد را فراهم می‌کند. این محصولات باهم پلتفرم Bizagi iBPMS را تشکیل می‌دهند. Bizagi همچنین گزینۀ ابری را برای انعطاف‌پذیری بیشتر ارائه می‌کند که به تیم‌های پروژه امکان می‌دهد تا تجربیات کسب‌شده را برای گروه‌های مختلف مشتریان و مکان‌های جغرافیایی مختلف سفارشی‌سازی کنند.

Bizagi Modeler یک ابزار مدل‌سازی فرایند قابل‌اعتماد است که تیم‌های پروژه را قادر می‌سازد تا فرایندها و رویه‌های کسب‌وکارشان را توصیف و خودکار کنند، همچنین مدل‌های پیچیده‌ای از گردش کار و اتوماسیون گردش کار را از طریق یک رابط نرم‌افزاری ایجاد کنند که از نمادهای BPMN برای تعریف و تولید برنامه‌های کاربردی کم کد استفاده می‌کند. رابط‌های برنامه‌های کاربردی، استفاده از داده‌ها، نظارت بر عملکرد و موارد دیگر از طریق مدل‌ساز فرایند با استفاده از نمادهای تخصصی پشتیبانی می‌شوند. این ویژگی به طراحان فرایند اجازه می‌دهد تا ببینند چه اطلاعات پشتیبانی در دسترس است و با یک کلیک به آن دسترسی داشته باشند. مدل‌ساز همچنین به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا فرایندهای کسب‌وکار را در یک مخزن ابری متمرکز که به‌عنوان کتابخانه‌ای برای دسترسی عمومی عمل می‌کند، مستند کنند. نتیجه، دسترسی سریع‌تر به داده‌ها، دستکاری گسترش‌یافتۀ داده‌ها و بهبود قابلیت‌های یکپارچه‌سازی است.

پلتفرم Bizagi iBPMS مجموعه‌ای از intuitive wizards است که استفاده را تسریع و ساده می‌کند. این امر باعث بهبود سرعت کار می‌شود و درعین‌حال نوآوری را ترویج می‌کند، زیرا تیم‌ها مدل‌های کسب‌وکار و گردش کار را دوباره تعریف می‌کنند. این قابلیت به تیم‌ها اجازه می‌دهد تا از منابع عملیاتی کسب‌وکار (به‌عنوان‌مثال، توسعه‌دهندگان شهروندی) برای تعریف، مدل‌سازی و ارزیابی مدل‌های عملیاتی فعلی و آتی استفاده کنند. از طریق این قابلیت، همۀ افراد مشارکت‌کننده می‌توانند از نزدیک با یکدیگر همکاری داشته باشند و شکاف سنتی بین کاربر، طراح عملیات کسب‌وکار و فناوری اطلاعات را کاهش دهند. این پلتفرم همچنین بسیار مقیاس‌پذیر است و تیم‌ها را قادر می‌سازد تا با پروژه‌های BPM در هر اندازه و پیچیدگی مقابله کنند. همچنین، بیش از 130 رابط از پیش‌ساخته‌شده و ابزار یکپارچه‌سازی برای کمک به‌سرعت بخشیدن به فرایند تعریف و توسعه در دسترس هستند. ویژگی‌های امنیتی پیشرفته و فرایند کاوی پیچیده به اطمینان از دسترسی افراد مناسب به اطلاعات مناسب کمک می‌کند.

RPA از طریق مشارکت با فروشندۀ RPA UIPath پشتیبانی می‌شود. قابلیت‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به کاربران کمک می‌کند تا تصمیم‌گیری را خودکار کنند و مسیر خود را از طریق فرایندها بیابند.

IBM Blueworks Live

BPMS
BPMS

پلتفرم Blueworks Live iBPMS مجموعه‌ای از اتوماسیون گردش کار مبتنی بر ابر و محصولات بهبود مستمر است. این محصولات شامل نقشه‌برداری فرایند کسب‌وکار از طریق تولید کم کد و نظارت بر عملکرد است. این پلتفرم، پشتیبانی پیشرفته‌ای را برای تمام توابع عملکردی BPM، از مدل‌سازی فرایند گرفته تا تولید برنامه‌های کاربردی و فراتر از آن، با استفاده از شبیه‌سازی، RPA، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین از طریق انواع محصولات IBM ارائه می‌کند. مانند اکثر ابزارهای iBPMS مبتنی بر ابر، Blueworks Live از همکاری بین‌المللی و محلی پشتیبانی می‌کند و به تیم‌ها اجازه می‌دهد ازنظر جغرافیایی توزیع‌شده کار کنند. این همکاری توسط تعدادی از ویژگی‌های شبکه‌های اجتماعی پشتیبانی می‌شود که تعامل تیمی را امکان‌پذیر می‌کند.

Blueworks Live همچنین از سه نمای منحصربه‌فرد برای مدیریت داده‌ها از طریق محصولات Discovery Map، Process Diagram و Documentation پشتیبانی می‌کند. منوهای کشیدن و رها کردن مبتنی بر نمادهای Blueworks Live به تیم‌های بهبود و تحول فرایند این توانایی‌ها را می‌دهد تا شناسایی، تعریف و تجزیه‌وتحلیل گردش کار (با استفاده از فرایند کاوی)، پشتیبانی از عملکرد عملیاتی، اجرای فرایند و مدل‌سازی طراحی مجدد فعالیت، تولید برنامه‌های کاربردی پیچیده و استفاده از شبیه‌سازی برای یافتن و حذف مسائل مربوط به عملکرد گردش کار را انجام دهند.

برای تسریع در مدل‌سازی، Blueworks 200، الگوی نقشۀ فرایندی را ارائه می‌کند که تیم‌ها می‌توانند از همان نقشه‌ها استفاده کنند یا الگوهایشان را با آن‌ها تطبیق دهند. همان‌طور که مدل‌های جدید کسب‌وکار/برنامه‌های کاربردی ساخته می‌شوند، پلتفرم iBPMS می‌تواند مفاهیم و ابزارهای هوش مصنوعی و RPA را برای بهبود بیشتر قابلیت‌های طراحی جدید اِعمال کند. نقاط همکاری را می‌توان در طول فرایند طراحی مجدد اضافه کرد تا به ایجاد ارتباط بین تمامی مشارکت‌کنندگان در فرایند کمک کند. هنگامی‌که مدل کسب‌وکار جدید به پایان رسید، Blueworks می‌تواند برنامه را از طریق قابلیت‌های تولید کم کد ارائه دهد.

قابلیت RPA نرم‌افزار IBM  از طریق Automation Anywhere، یکی از فروشندگان اصلی RPA، ارائه می‌شود.

IGrafx

BPMS
BPMS

پلتفرم مبتنی بر ابر IGrafx که Process360 Live است مدل‌سازی انعطاف‌پذیر فرایند را با قابلیت‌های شبیه‌سازی جامع فراهم می‌کند و شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا طرح‌های فرایندی جدید را بهینه کنند و برنامه‌های خودکار را برای بهبود یا تغییر عملیات کسب‌وکارشان تولید کنند. مجموعه ابزار، مدل‌سازی فرایند با کشیدن و رها کردن و مدیریت فرایند را ارائه و از طریق قابلیت‌های استخراج فرایند امکان مدیریت عملکرد را فراهم می‌کند. هر دو قابلیت هوش مصنوعی و RPA از طریق مشارکت ارائه می‌شوند که منجر به افزایش قابلیت‌های طراحی، ساخت و اجرا می‌شود.

Process360 Live مجموعه فعالیت‌های اصلی کسب‌وکار را برای تعریف فرایند، تجزیه‌وتحلیل اتوماسیون گردش کار، مدل‌سازی کسب‌وکار، فرایند کاوی و بهینه‌سازی عملیاتی تسهیل می‌کند.

این مدل‌ها می‌توانند شامل توابع عملکردی کسب‌وکار با پشتیبانی RPA و هوش مصنوعی باشند که به طراحان اجازه می‌دهد از بهترین منبع برای کار استفاده کنند. همچنین به تیم‌های بهبود فرایند کمک می‌کند تا برنامه‌هایی را ایجاد کنند که متناسب با بلوغ دیجیتال و فرهنگ شرکت باشد.

با استفاده از قابلیت شبیه‌سازی iGrafx، تیم‌های بهبود مستمر فرایند می‌توانند تغییرات مختلف گردش کار را آزمایش کنند. در شبیه‌سازی‌ها، هر فعالیت کسب‌وکار در مدل بر اساس قواعد اجرای اختصاصی رفتار می‌کند. این به تیم بهبود اجازه می‌دهد تا سناریوهای عملیاتی مختلف را برای گزینه‌های مختلف بهبود آزمایش کند. تابع شبیه‌سازی همچنین می‌تواند نقش‌هایی را که کارکنان در فرایند طراحی مجدد ایفا می‌کنند را بررسی و به شناسایی ترکیب بهینۀ مهارت و کارکنان کمک کند.

هنگامی‌که تیم و حامی مالی از طراحی عملیات جدید راضی بودند، iGrafx می‌تواند برنامه‌های کاربردی پشتیبانی تعریف‌شده را تولید کند. قابلیت‌های تولید کم کد از طریق ادغام با سایر پیشنهادات فروشندۀ iBPMS ارائه می‌شود.

Kissflow

BPMS
BPMS

پلتفرم ابزار iBPMS مبتنی بر ابر و کم کد Kissflow از توسعۀ سریع برنامه کاربردی مدل محور و طراحی و تولید برنامه‌های کاربردی مبتنی بر قوانین استفاده می‌کند تا به شرکت‌ها در بهبود و بهسازی مجدد عملیات کمک کند. شرکت‌ها می‌توانند فرایندها و گردش‌های کاری خود را در Kissflow روان و ساده کنند، طراحی را از طریق قابلیت شبیه‌سازی اجرا کنند، سپس یک سیستم جدید و در صورت لزوم، یک برنامۀ کاربردی جدید تولید کنند.

همکاری در طول فرایند طراحی و توسعه پشتیبانی می‌شود و مالکان فرایند، کاربران کسب‌وکار و متخصصان اتوماسیون را قادر می‌سازد تا به‌طور مشترک یک عملیات کسب‌وکار را دوباره تعریف کنند، سپس از شبیه‌سازی برای یافتن گلوگاه‌ها و بهینه‌سازی مستمر وظایف استفاده کنند. پلتفرم بدون کد با ارائۀ نمونۀ داشبوردهای مدل‌سازی و سایر ابزارهای کمکی طراحی برای ایجاد قالب‌ها و فرم های سفارشی این امر را تقویت می‌کند. بات‌های نرم‌افزار RPA، همراه با ابزارهای قوی API به تیم‌ها کمک می‌کنند تا به‌سرعت رابط‌های کاربری را برای سایر برنامه‌های کاربردی در جریان کار ایجاد کنند.

بیش از 400 قالب و فرم از پیش‌ساخته‌شده برای شروع مجدد طراحی عملیات کسب‌وکار استفاده می‌شود. این الگوها از استفاده توسط توسعه‌دهندگان شهروندی پشتیبانی می‌کنند. اثربخشی فرایندهای بازطراحی شده را می‌توان با استفاده از تجزیه‌وتحلیل فرایند کاوی Kissflow آزمایش کرد و مدل‌ها تا حد مطلوب تکرار می‌شوند.

Microsoft

BPMS
BPMS

Dynamics Lifecycle Services (LCS) مایکروسافت به تیم‌های بهبود فرایند اجازه می‌دهد تا مدل‌های کسب‌وکار را ایجاد و اصلاح کنند، فرایندهای کسب‌وکار جدید را طراحی کرده و در صورت نیاز آن‌ها را اصلاح کنند. همانند اکثر ابزارهای iBPMS، محصولات LCS طوری طراحی شده‌اند که باهم کار کنند تا طیف وسیعی از خدمات را ارائه دهند. با استفاده از قابلیت‌های نظارت بر عملکرد و گزارش در Azure Data، مدل‌ساز فرایند کسب‌وکار به تیم‌های طراحی اجازه می‌دهد عملکرد گزینه‌های طراحی مختلف را باهم مقایسه کنند. مدل‌های فرایند بصری و گردش کار با کشیدن و رها کردن نمادهایی ایجاد می‌شوند که کد برنامه را برای اقدامات خاص نشان می‌دهند و نمادها در ترتیب گردش کار قرار می‌گیرند. از این ارائه‌ها، مدل‌ساز مایکروسافت، برنامه‌های کاربردی کم‌ کد جدیدی را تولید می‌کند. ازآنجایی‌که این رویکرد کم‌ کد به تسلط کمتری بر ابزار نیاز دارد، تغییرات سریع‌تر با کاهش نیاز به نوشتن کد برنامه‌نویسی دستی و با هزینۀ کمتر و ریسک کمتر ایجاد می‌شوند. این به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا از کارکنان فعلی کسب‌وکار که به‌عنوان توسعه‌دهندگان شهروندی کار می‌کنند استفاده کنند. این کار باعث می‌شود تا آن‌ها نقش مهمی در عملیات جدید کسب‌وکار و طراحی گردش کار ایفا کنند.

Azure AI مجموعه‌ای از محصولات هوش مصنوعی برای توسعه‌دهندگان iBPMS و دانشمندان داده است که مدل‌های گفتاری، زبانی، یادگیری ماشین و موارد دیگر را ارائه می‌دهد. این مجموعه و سایر قابلیت‌ها از طریق پلتفرم دادۀ هوشمند مایکروسافت ارائه می‌شوند و تیم طراحی را قادر می‌سازد تا با کنترل‌های امنیتی و حریم خصوصی به محافظت از داده‌ها کمک کند.

یکی از جنبه‌های اصلی قابلیت‌های Microsoft iBPMS، توانایی آن‌ برای تولید رابط‌های API با ورودی تعریف‌شده است. همان‌طور که هر برنامۀ کاربردی با تعدادی از برنامه‌های کاربردی دیگر ارتباط برقرار می‌کند، توانایی خودکارسازی بیشتر توسعۀ API یک ویژگی برای صرفه‌جویی در زمان و تضمین کیفیت است. ایجاد این رابط‌ها و همچنین اتوماسیون کارهای تکراری که توسط قوانین هدایت می‌شود در ویندوز 11 تعبیه شده است.

Newgen

BPMS
BPMS

Newgen نرم‌افزار پیشنهادی خود را به‌عنوان «پلتفرم تحول دیجیتال یکپارچه» توصیف می‌کند که مدل‌سازی فرایند، اتوماسیون فرایند، مدیریت محتوا و مدیریت عملکرد را ارائه می‌دهد.

گروه محصول OmniDocs از Newgen با استفاده از تکنیک‌های کشیدن و رها کردن، مدل‌های کسب‌وکار را ایجاد می‌کند. مدل‌های ایجادشده از طریق نقشه‌برداری فرایند بصری Newgen می‌توانند برای تولید برنامه‌های کاربردی و پیاده‌سازی اتوماسیون‌های گردش کار جدید از طریق پلتفرم مبتنی بر ابر و کم‌ کد Newgen استفاده شوند. قابلیت هوش مصنوعی مبتنی بر ابر Newgen می‌تواند برای افزایش دستاوردهای اتوماسیون مورداستفاده قرار گیرد. دستاوردهای کاهش کار اضافی از طریق قابلیت‌های RPA، از طریق UiPath فروشندۀ RPA ارائه می‌شوند.

قابلیت‌های BPMS Newgen به تیم‌ها این امکان را می‌دهد که قواعد کسب‌وکار را به‌صورت متمرکز مدیریت کنند و درعین‌حال گردش کار را از طریق قابلیت‌های مدیریت پروندۀ پویا ساده‌تر کنند. تیم‌های بهبود فرایند کسب‌وکار می‌توانند از این گروه محصول برای کنترل مدیریت اسناد و پرونده و همچنین مدل‌سازی گردش کار و طراحی مجدد کسب‌وکار استفاده کنند.

محصول OmniFlow iBPMS در Newgen به ردیابی و نظارت بر KPI، SLA، هزینه‌ها و بهره‌وری کمک می‌کند. Process Insights یک ابزار برای شبیه‌سازی و تجزیه‌وتحلیل است که بینش‌هایی را در مورد عملیات واقعی کسب‌وکار ارائه می‌دهد. بهینه‌سازی فرایند و بهبود تجربۀ مشتری از طریق تجزیه‌وتحلیل فرایند ارائه می‌شود که از گزارش‌های در لحظه و گزارش‌دهی توصیه‌های هوشمند پشتیبانی می‌کند.

Nintex K2

BPMS
BPMS

پلتفرم Nintex K2 Automation قابلیت‌های اتوماسیون فرایند کم کد را برای اتصال افراد، داده‌ها و سیستم‌هایی فراهم می‌کند که نحوه، زمان و مکان انجام کار را تعیین می‌کنند.

ابزارهای نظارت بر عملکرد مبتنی بر ابر، اطلاعات عملکرد را تجزیه‌وتحلیل کرده تا به بهبود مستمر فرایند کمک کنند. نقشه‌های فرایند از پیش‌ساخته‌شدۀ Nintex ، قالب‌های گردش کار و بات RPA، و استفاده از فرم‌های انعطاف‌پذیر، مراحل کشف و تجزیه‌وتحلیل تعریف و تولید برنامه‌های کاربردی را ساده می‌کند. علاوه بر این، فروشنده، زیرساخت ابری چند مستأجری خود را افزایش داده، قابلیت‌های مدیریت برنامه را اضافه کرده و قابلیت‌های چارچوب یکپارچه‌سازی داده‌های خود را گسترش داده است.

خدمات طراحی و ساخت کسب‌وکار K2 نیز با خدمات تولید برنامۀ کاربردی RPA و هوش مصنوعی تقویت شده است. آخرین نسخۀ Nintex K2، قابلیت‌های هوش مصنوعی را از طریق یکپارچگی با ابرهای Nintex ارائه می‌دهد.

Nintex همچنین برای ارائۀ چندین ویژگی حاکمیتی و یکپارچه‌سازی، ازجمله Nintex Connectors، Nintex Xtensions و دسترسی به Nintex AssureSign، گردش کار و قابلیت‌های هم آهنگی (orchestration) فرایند را افزایش داده است.

با راه‌حل مدیریت گردش کار Nintex، مدیران سیستم و مدیران سرویس‌گیرنده یا کلاینت‌ها می‌توانند سلامت تمام سرورها و گردش کار نرم‌افزار K2 را بررسی کنند تا به‌سرعت راه‌حل‌هایی را برای حل مشکلات مربوط به فرایند تشخیص داده و برنامه‌ریزی کنند. این امر نظارت بر گردش‌های کاری حیاتی را بهبود می‌بخشد که باید همیشه عملیاتی باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *