ارزیابی همتا، نرم افزار BPMS

ارزیابی همتا


در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که منظور از ارزیابی همتا چیست؟ ارزیابی همتا جهت شبیه سازی و تحلیل فرایندهای کسب و کار به کار می رود. به طور کلی می توان گفت که ارزیابی همتا، کار آموزان را قادر می سازد تا فرایندهای همتا را ارزیابی کنند و این کار نیز به مدرسین اجاز می دهد تا تکالیفی را طراحی کنند که نیاز به ارزیابی انسان داشته باشند، حتی در MOOC ها تعداد زیادی شرکت کننده وجود دارد.

در این مقاله از شما به عنوان شرکت کننده دوره های آموزشی مدل سازی تصمیم و فرایند کسب و کار می خواهیم که به صورت فعال مدل های فرایند را طراحی نمایید، آنها را تحلیل کنید و سپس در مورد نتایج خود بازخورد دریافت کنید. اگر شما قصد دارید که کار طراحی شرکت کننده دیگری را ارزیابی کنید، شما نیز می توانید با استفاده از این روش مهارت های مدل سازی خود را بهبود بخشید. از این رو ارزیابی همتا یک فعالیت در دوره های آموزشی مدل سازی تصمیم و فرایند کسب و کار می باشد که اگر نتایج خود را ثبت می کنید و همتایان را بازنگری نمایید می توانید 30 امتیاز بیشتر دریافت کنید. اجرای همزمان یا همزمانی (concurrency) در مدل های فرایندی

ارزیابی همتا، نرم افزار BPMS

ارزیابی همتا

جدول زمانی ارزیابی همتا :

جدول زمانی ارزیابی همتا از سه مرحله تشکیل شده است که عبارتند از:

در مرحله اول : شما کار خود را ثبت می کنید که این کار تنها می توانید یک بار انجام دهید، سپس باید نتایج خود را وارد کنید.

در مرحله دوم : شما نتایج سه همتای دیگر را دریافت می کنید که باید آنها را ارزیابی کنید. پس از این که هر فرد همتای خود را ارزیابی کرد، شما می توانید نتایج خود را دریافت کنید. در نهایت شما می توانید نتایج خود را بررسی کنید که آیا مورد پسند شما هست یا خیر.

در مرحله سوم : نتایج در صورتی به شما ارائه می شود که شما سه همتای خود را ارزیابی کرده باشید.

بدین ترتیب شما می توانید نتایج خود را مشاهده کنید و در صورت مشکل داشتن می توانید در این چارچوب زمانی مشکل خود را حل کنید.

فاز ارزیابی همتا :
در طول فاز ارزیابی همتا، از فرد خواسته می شود که از اساسنامه پیروی کند و باید بر روی درستی و معقول بودن راه حل تمرکز کند تا بازخورد سازنده ای را دریافت کند. همچنین بهتر است فرد به بهترین عملکردها توجه کند. همیشه باید به خاطر داشته باشید که وقتی یک شرکت کننده یک مدل فرایندی را طراحی می کند، اجزای ذهنی خودش را دارد یعنی به عبارتی هر فرد سبک و مدل سازی شخصی خودش را دارد. زمانی یک مدل فرایندی ارزیابی می شود و باید آن را در نظر گرفت که بر روی درست و یا عاقلانه بودن مدل های فرایندی تمرکز کند.

اجرای همزمان یا همزمانی (concurrency) در مدل های فرایندی

فهرست کلی مقالات دوره

دوره آموزشیمدیریت فرایند ها

ارزیابی همتاتحلیل فرآیندهای کسب و کارشبیه سازیفرایندهای کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *